Bonenschotel met ananas

Bonenschotel, lekker gezond en voedzaam. En boordevol met eiwitten. Bonen zijn uitgedroogde zaden die vol zitten met krachtige voedingsstoffen, zoals vezels, antioxidanten, eiwitten, vitaminen en mineralen. Er zijn verschillende soorten bonen waaruit je kunt kiezen. De ananas in dit gerecht geeft een verrassende toets.

 

  • 2 rode puntpaprika’s in blokjesbonen-dicht
  • 3 grote uien grof gesneden
  • 3 teentjes knoflook uitgeperst
  • 2 kipfilets in bokjes
  • (vervang de kip door 1 doosjes kastanje champignons)
  • 250 gram verse stukjes ananas
  • 1 kleine winterwortel, fijn gesneden
  • 4 cm verse gember, geraspt
  • 1 rode peper, fijn gesneden
  • 1 blik bruine bonen (400 gr)
  • 1 blik zwarte bonen (400 gr)
  • 1 blik kidney bonen (400 gr)
  • 1 blik cannellini bonen (400 gram)
  • 5 volle eetlepels ketchup
  • 1 volle eetlepel paprika poeder
  • 20 gram fijn gesneden peterselie
  • 1 kip boullion blokje
  • peper en zout om op smaak te maken.

 

  1. Snijd de uien in grof gesneden ringen, hak de rode pepers (zonder de pitje) heel fijn. Schil en rasp de gember fijn. Bak deze drie ingrediënten  in een grote hapjespan in 2 eetlepels olie tot de uien glazig zijn.
  2. Schil de wortel met een dun schilder en snijd deze in kleine blokjes, verwijder de pitjes uit de rode paprika en snijd deze in blokjes. Voeg de wortel, de paprika en de uitgeperste knoflook aan de uien toe en bak deze 4 minuten mee.
  3. Snijd de kipfilet in blokjes en voeg deze met de paprika poeder toe en bak deze 3 minuten mee.
  4. Spoel de bonen af en laat deze in een vergiet uitlekken, voeg ze met de ketchup, de fijn gesneden peterselie, ananas stukjes en het boullion blokje toe. Laat dit een paar minuten mee bakken.
  5. Breng goed op smaak met zout en peper.

Serveer met warm stokbrood uit de oven of zilvervlies rijst.

bonendoicht

TIP:

  • Vervang de kip door een doosje kastanje champignons voor een vegetarisch gerecht.
  • Gebruik de bonen die jij lekker vind
  • gebruik ananas uit blik

Print Friendly, PDF & Email
Facebooktwitterpinterestby feather

2 reacties op “Bonenschotel met ananas

  1. Tina op

    Voor hoeveel personen is dit wel niet? En bedoel jij 4×400 gram bonen of een keuze uit de 4 soorten bonen?

    • Nicole op

      Hallo Tina,
      ik bedoel 4 blikken bonen a 400 gram en het leukste is als je net als ik in het recept 4 verschillende soorten gebruikt.
      Ziet er zo kleurrijk uit en het oog wil ook wat 🙂

      Nicole

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *