Magere cake zonder boter of vet

Cake zonder boter of vet, krijg je dan niet een hele droge cake? Nee hoor de cake is smeuïg en vochtig en 2 a 3 dagen goed afgesloten te bewaren. Er is een nadeel aan 🙂 en dat is dat ie zo lekker is dat de cake na 1 dag al op is. Deze cake is gezoet met banaan, honing en stevia en heeft gemengde noten voor de bite. Door de noten,  havermout, het amandelmeel en het spelt meel is deze cake ook nog eens eiwitrijk.

 

INGREDIËNTEN:

  • 3 eieren
  • 3 grote of 4 kleine zeer rijpe bananen*
  • 2 tl vanille essence
  • 1/2 tl kaneel
  • 3 eetlepels honing
  • 2 volle eetlepels cacaopoeder (zonder suiker)
  • 3 eetlepels stevia poeder
  • 2 volle tl bakpoeder
  • mespuntje zout
  • 60 gr havermout
  • 50 gr amandel meel
  • 50 gr spelt meel*
  • 100 gr gemengde noten of pecannoten
  • handje amandelschaafsel voor als versiering

* hoe rijper de banaan hoe zoeter de smaak

*Je kunt natuurlijk ook andere gezondere meel soorten gebruiken als volkorenmeel, boekweitmeel en havermeel.

  1. Zet de oven op 175 graden.
  2. Vet een cakeblik goed in met wat gesmolten boter.
  3. Snij de banaan in plakjes en mix deze met een mixer met de eieren, vanille essence, kaneel en de honing goed door elkaar.
  4. Voeg dan de kaneel ,zout, cacao poeder, bakpoeder en de stevia poeder toe en meng deze op de laagste stand van de mixer door het beslag.
  5. Dan mag je de havermout, amandelmeel en de spelmeel erdoor mixen.
  6. Meng de noten met een spatel of lepel door het beslag. Het is misschien wat dunner dan je gewent bent maar het komt goed 🙂
  7. Giet het beslag in de cakevorm strooi het amandelschaafsel erover heen en zet deze in het midden van de oven voor ongeveer 40 tot 45 minuten.
  8. Laat de cake wat afkoelen voor je deze uit de bakvorm haalt en aansnijd.

En smikkelen maar

Print Friendly, PDF & Email
Facebooktwitterpinterestby feather

2 reacties op “Magere cake zonder boter of vet

  1. helen braakman op

    hallo allemaal ik meldt me aan want ik ga vanaf 14 dec. het laatste traject in dus dan kan ik misschien alvast recepten uit proberen ben heel benieuwd

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *